Dzisiaj jest: 16.7.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Powstaną Otwarte Strefy Aktywności

Dodano: rok temu Czytane: 661

Rusza nowy program aktywizujący Polaków

Powstaną Otwarte Strefy Aktywności

Wybudowane zostaną siłownie zewnętrzne, sprawnościowe place zabaw,
strefy relaksu i gier oraz zagospodarowana będzie zieleń.

   Rusza rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).
Na to przedsięwzięcie, po raz pierwszy dedykowane w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce, Ministerstwo Sportu i Turystki w ciągu dwóch lat przeznaczy 100 mln zł. 

  Projekt zostanie uruchomiony od 1 stycznia 2018 r. W wyniku rządowego dofinansowania na terenie całego kraju, może powstać nawet 3 000 ogólnodostępnych obiektów. Mają one być budowane w dwóch wersjach - podstawowej, która kosztować ok. 50 tys. zł oraz rozszerzonej - ok. 100 tys. zł.


 

- OS-y będą lokalizowane przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, gdzie często brakuje dostępu do profesjonalnych obiektów sportowych. Chcemy by każdy miał szansę skorzystania z takich urządzeń i sprzętu – mówi Jerzy Małecki-Poseł na Sejm RP - To program skierowany do wszystkich pokoleń. Jestem przekonany, że będzie to miejsce rekreacji i spotkań całych rodzin. Chcemy zadbać o zdrowie Polaków. W 2018 roku budżet na rozwój infrastruktury sportowej, w ramach wszystkich programów ministerstwa, będzie rekordowo wysoki i wyniesie ponad pół miliarda złotych - 516,1 mln zł!
 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.