Dzisiaj jest: 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Zobacz gdzie utworzono punkty czerpania wody

Dodano: rok temu Czytane: 2340

Informacje z posiedzenia Gminnego Sztabu Kryzysowego

Zobacz gdzie  utworzono punkty czerpania wody

Informacje z posiedzenia Gminnego Sztabu Kryzysowego
z dnia 28.11.2017r.

 

1. Informacja, że woda z miejskiej sieci wodociągowej nie nadaje się do spożycia, trafiła do urzędu około godz. 9:00. Na godzinę 10:00 burmistrz zwołał sztab kryzysowy w celu omówienia sytuacji i niezbędnych działań. W naradzie udział wzięli przedstawiciele policji, straży pożarnej, ochotniczej straży pożarnej, starostwa powiatowego oraz wszystkich służb i jednostek Gminy Pisz.

2. Najpierw ruszyła kampania informacyjna – ogłoszenia na terenie całego miasta, lokalne miedia, internet, telefony i SMSy. Do wsi korzystających z piskiego wodociągu skierowano pojazdy z nagłośnieniem i zobowiązano sołtysów do jak najszybszej informacji o zagrożeniu. Jak informował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, najpierw powiadomione zostały najważniejsze podmioty, np. szpital, szkoły i przedszkola.  

3. Badania laboratoryjne wykazały, że woda zanieczyszczona jest bakteriami grupy coli. Jak zaznaczył dyr. PWiK w Piszu – nie są to bakterie E. coli , jednak sprawy nie wolno bagatelizować. Natychmiast po stwierdzeniu obecności bakterii w wodzie, pobrano następne próbki celem weryfikacji badania. Wyniki znane będą dopiero po ok. 72 godzinach od pobrania. Być może kolejne badanie nie potwierdzi obecności bakterii, jednak przez najbliższe dni woda będzie dostarczana beczkowozami do miasta i wsi z pobliskich ujęć w Wiartku, Liskach i Kotle Dużym. Miejska sieć wodociągowa jest już w trakcie odkażania. Jeśli badanie potwierdzi obecność bakterii, to woda będzie dostarczana beczkowozami.

4. Trwają uzgodnienia z Wojewódzkim Sztabem Kryzysowym w sprawie dostarczenia do Pisza kolejnych beczkowozów. Po określeniu ich liczby, ustalone zostaną kolejne punkty czerpania wody.  

5. Dyrektor szpitala przekazał informację, że pacjenci piskiej stacji dializ kierowani będą na zabiegi do sąsiednich stacji.

6. Sztab kryzysowy zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności, zdrowego rozsądku, a przede wszystkim higieny.     Dotyczy to w szczególności małych dzieci, osób starszych i chorych, które są szczególnie podatne na zakażenie. 
 

W związku z nieprzydatnością do spożycia wody z wodociągu miejskiego,
ustala się następujące punkty poboru wody w Piszu:

1.     ul. Gałczyńskiego (osiedle mieszkaniowe),

2.     ul. Mickiewicza (osiedle mieszkaniowe),

3.     ul. Wołodyjowskiego (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Piszu),

4.     Plac Daszyńskiego.

Z punktów przy ul. Gałczyńskiego i Mickiewicza pobrać można wodę z cysterny. 
Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu!

Z punktów przy ul. Wołodyjowskiego i Placu Daszyńskiego pobrać można wodę z cysterny wyłącznie do celów socjalno – bytowych. Woda nie nadaje się do sporządzania posiłków i napojów oraz mycia warzyw, owoców itp.!

Ponadto wyznacza się punkty dystrybucji wody butelkowanej:

1.     ul. Olsztyńska (Zakład Usług Komunalnych),

2.     Plac Daszyńskiego (Piski Dom Kultury),

3.     ul. Wołodyjowskiego (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Piszu),

Wszystkie wyznaczone punkty czynne są w godzinach od 07:00 do 22:00. W wypadku braku wody, w punktach udzielana będzie informacja o terminie kolejnej dostawy.

W miejscowościach: Babrosty, Borki, Imionek, Jabłoń, Jagodne, Jeglin, Kałęczyn, Karwik, Łupki, Maldanin, Snopki, Szczechy Małe, Szczechy Wielkie, Trzonki, Wąglik i Zdory wodę i informacje można otrzymać u sołtysów.


         

Źródło: pisz.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
STREFA PALACZA **** STREFA PALACZA **** STREFA PALACZA ****