Logo
Ogłoszenia aplikacja mobilna
To ogłoszenie jest nieaktualne.
Zobacz podobne ogłoszenia w kategorii Działki Pisz

Działka w Pogobiu Średnim, puszcza Piska

79 500 zł

Opis

Na sprzedaż niezabudowana nieruchomość gruntowa o nr geodezyjnym 72/15 obręb Pogobie Średnie, gmina Pisz, Powiat Piski o powierzchni 686 m2, klasa użytków RVI, brak decyzji o warunkach zabudowy, brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Możliwość uzyskania warunków zabudowy przed zakupem dzialki, w sąsiedztwie zabudowa mieszkaniowa całoroczna i letniskowa. Przeznaczenie w studium teren rekreacji indywidualnej ( letniskowej ). Nieruchomość położona na uboczu wsi. Działka płaska, sucha. Działka nie leży na obszarze chronionego krajobrazu jezior i puszczy Piskiej.
Dostęp do drogi publicznej: tak udział w działce nr 75/16 stanowiącej drogę wewnętrzną.  Prąd w odległości 25 m od działki. Odległość od jeziora Pobubie Wielkie około 800 m. W okolicy puszcza piska i liczne trasy rowerowe. Cena 79 500 zł. Tel***

Puszcza Piska (dawniej Puszcza Jańsborska, niem. Johannisburger Heide) – największy, rozciągający się na ok. 100 tys. ha, kompleks leśny na Mazurach. Położony częściowo na Równinie Mazurskiej, połowę jego obszaru obejmuje Mazurski Park Krajobrazowy.
Puszcza jest położona na terenie 16 gmin w 3 województwach. W województwie warmińsko-mazurskim na terenie gmin: Mikołajki, Mrągowo, Piecki, Sorkwity, Biskupiec, Biała Piska, Orzysz, Pisz, Ruciane-Nida, Dźwierzuty, Rozogi, Szczytno i Świętajno, w województwie podlaskim: gmin Kolno i Turośl, a także na terenie gminy Łyse w województwie mazowieckim.
W skład obszaru puszczy wchodzi wiele jezior, które pełnią także rolę rezerwatów, *****. Śniardwy. W północnej części puszczy zlokalizowana jest Kraina Wielkich Jezior. Południową jej część porastają torfowiska niskie. Głównymi rzekami puszczy są Krutynia i Pisa. Puszcza Piska porośnięta jest lasami sosnowymi i świerkowymi z niewielką domieszką brzozy, osiki, klonu, olchy i dębu (które można spotkać w południowej części Puszczy) rosnących na sandrowych piaskach. Szczególnie znana jest „sosna mazurska”, która porasta *****. wschodnie brzegi Jeziora Mokrego. Osiąga ona wysokość 40 m i wiek 200 lat.
W lasach żyją *****. jelenie, łosie, bobry, sarny, dziki, zające, lisy, głuszce, bociany, żurawie, wilki i od niedawna rysie. W dawnych czasach na obszarze Puszczy występowały: tury, niedźwiedzie i rosomaki. W Kadzidłowie na obszarze 100 ha znajduje się prywatny park dzikich zwierząt, w którym trzymane są: wilki, jelenie, daniele, łosie, tarpany, dziki, miniaturowe kozy, osiołki i bobry, także żubry i bizony
Obszar Puszczy Piskiej jest ostoją ptaków o randze europejskiej. Połowę obszaru puszczy obejmuje założony w 1977 r. Mazurski Park Krajobrazowy (53,6 tys. ha). Najcenniejszy rezerwat znajduje się na jeziorze Łuknajno, gdzie znajduje się ostoja łabędzia niemego. Symbolem parku jest jednak bocian biały, którego gniazda widać w wielu wioskach.
W runie występują chronione rośliny, *****. lilia złotogłów, wielosił błękitny, rosiczka okrągłolistna, wawrzynek wilczełyko i 10 gatunków z rodziny storczykowatych. W podszycie występuje *****. jałowiec, leszczyna, jarzębina, czeremcha, kruszyna, trzmielina i jeżyny.
Kategoria:
Typ transakcji:
Sprzedam
Miejscowość:
Województwo:
E-mail:
Dodano: 16.05.2024, 08:53
Wyświetleń: 401
ID ogłoszenia: 3693
Poleć ogłoszenie znajomym:
Kategoria:
Typ transakcji:
Sprzedam
Miejscowość:
Województwo:
E-mail:

bezpieczeństwoZasady bezpieczeństwa podczas transakcji

  • Spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów
  • Nie płać z góry. Płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych
Dodano: 16.05.2024, 08:53
Wyświetleń: 401
ID ogłoszenia: 3693
Zobacz wszystkie

Zobacz inne ogłoszenia użytkownika

Działka rolna 1,5 ha w Giętkach

 Giętkie 250 000 zł
Do góry
Logo
Ogłoszenia aplikacja mobilna