Dzisiaj jest: 19.2.2019, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Pani Bogusia z Pisza zakwalifikowała się do półfinału jubileuszowej, XV edycji konkursu „Człowiek bez barier”

Dodano: rok temu Czytane: 183486
Redakcja poleca!

„Malutka wzrostem, ale wielka sercem”

Pani Bogusia z Pisza zakwalifikowała się do półfinału jubileuszowej, XV edycji konkursu „Człowiek bez barier”
Bogumiła Czerniawska  z Pisza  zakwalifikowała się do półfinału jubileuszowej,
XV edycji konkursu
Człowiek bez barier.
To nagroda dla
 aktywnych osób niepełnosprawnych.
 Na kandydatk
ę można głosować do  5 listopada. 

   53 lata, miejsce zamieszkania: Pisz, rodzaj niepełnosprawności: ruchowa, znaczny stopień. W 1984 zdała maturę, w 2000 uzyskała absolutorium na kierunku administracja Wszechnicy Mazurskiej w Olecku, a w 2003 – tytuł technika ekonomisty rachunkowości.
Od 1986 pracowała m.in. w księgowości, w Urzędzie Rejonowym w Piszu, gdzie była także p.o. główną księgową, a także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Przez dwa lata kierowała Wydziałem Zdrowia i Pomocy Rodzinie w Starostwie Powiatowym w Piszu. Przez pięć lat prowadziła też własną firmę finansowo-usługową. Obecnie pracuje w Piskim Zakładzie Aktywności Zawodowej „Wieża”.
Stworzyła rodzinę zastępczą dla sześciorga dzieci. Nie odmawia nikomu, kto zwróci się o pomoc. Wypełnia PIT-y, pisze pisma do urzędów, towarzyszy w wizytach w różnych instytucjach. Jest przewodniczącą Komitetu Budowy Pomnika dra Władysława Klementowskiego. „Malutka wzrostem, ale wielka sercem” – napisała o niej córka, którą przyjęła pod swój dach jako rodzina zastępcza.

ZAGŁOSUJ NA BOGUMIŁA CZERNIAWSKA   - KLIKNIJ 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.