Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

OKRADŁ PRACODAWCĘ PO TYM, JAK ZOSTAŁ ZWOLNIONY Z PRACY

Dodano: rok temu Czytane: 1644

.

OKRADŁ PRACODAWCĘ PO TYM, JAK ZOSTAŁ ZWOLNIONY Z PRACY

Piscy kryminalni wyjaśnili kolejną sprawę włamania. Tym razem sprawa dotyczyła kradzieży z włamaniem do stolarni znajdującej się na terenie gminy Pisz. Jak ustalili policjanci, sprawcami okazali się dwaj mężczyźni. Jeden z nich był wcześniej zatrudniony w tym zakładzie. Korzystając z okazji ukradł klucz do pomieszczeń stolarni. Działając wspólnie z kolegą włamał się do zakładu. Sprawcy zabrali elektronarzędzia powodując straty na łączną kwotę blisko 9 000 złotych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie kwietnia tego roku właściciel zakładu stolarskiego zgłosił włamanie do jego warsztatu na terenie gminy Pisz. Jak ustalili policjanci, sprawcy wykorzystując oryginalny klucz weszli do pomieszczeń stolarni. Z warsztatu zginęły narzędzia stolarskie w postaci wkrętarek akumulatorowych, wyrzynarki sieciowej, szlifierki, wiertarki, frezarki, odkurzacza, młotowiertarki i wielu innych rzeczy. Właściciel oszacował wartość skradzionych narzędzi na łączną kwotę blisko 9 000 złotych.

Piscy kryminalni, pracując nad tą sprawą ustalili, że sprawcą może być były pracownik stolarni. Ich podejrzenia były słuszne. Ustalili bowiem, że 22-latek, po ostatnim dniu pracy, wykorzystując nieuwagę właściciela, ukradł klucz od pomieszczenia stolarni. Następnie namówił 23-letniego kolegę do kradzieży elektronarzędzi z tego warsztatu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Przedstawione zostały im zarzuty kradzieży z włamaniem, do której się przyznali.

Wykonując czynności, w sprawie tego włamania, policjanci odzyskali większość ze skradzionych narzędzi, dzięki czemu stolarnia może nieprzerwanie funkcjonować.

Obu mężczyznom grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.