Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Autor popularnych programów telewizyjnych i książek historycznych był gościem Muzeum Ziemi Piskiej

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 885

.

Autor popularnych programów telewizyjnych i książek historycznych był gościem Muzeum Ziemi Piskiej

          Znakomity wykład o historii naszego kraju, w którym znalazło się wiele wątków dotyczących i naszego regionu
zaprezentował w piątek Bogusław Wołoszański.

    Piątkowe spotkanie trwało blisko półtorej godziny. Bogusław Wołoszański w swoim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń militarnych z okresu I wojny światowej.
To pierwszy z dwóch dużych konfliktów zbrojnych w XX wieku sprawił, że Polacy podjęli udaną próbę wyzwolenia się spod panowania zaborców.
Ważne dla losów wojny okazały się wydarzenia odbywające się w naszym regionie, o których dzisiaj mówią niszczejące obiekty czy mogiły żołnierzy.

Po wystąpieniu Bogusław Wołoszański odpowiadał na pytania z sali, poruszając bardzo wiele wątków historii naszego kraju z minionego stulecia, a także podpisywał książki,
które można było nabyć. Zaprosił także do obejrzenia za kilka miesięcy programów telewizyjnych, do których materiały zbierał podczas kilkudniowej wizyty w Piszu.

– To była prawdziwa przyjemność gościć Bogusława Wołoszańskiego – mówi dr Aneta Agnieszka Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej.  – Podczas spotkania w Piszu zdał sobie sprawę, że swoje poszukiwania historyczne dokumentuje w popularnych programach telewizyjnych i książkach już od 35 lat. Piszan zachęcał do uważnego oglądania śladów historii w naszym regionie, których pozostało bardzo wiele, a dzięki zaangażowaniu różnych osób i instytucji są one ratowane od zapomnienia i zniszczenia oraz udostępniane do zwiedzania.
Spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko piszan, ale mieszkańców całego regionu. Mimo, że Muzeum Ziemi Piskiej zorganizowało je w Piskim Domu Kultury, w sali widowiskowej mogącej pomieścić blisko 250 osób, to bezpłatne bilety rozeszły się już pierwszego dnia. Gość nie wykluczył jednak, że w przyszłości ponownie odwiedzi nasze miasto, a w planach zarezerwuje także czas na spotkanie z pasjonatami historii. Serdeczne przyjęcie z pewnością zapisze mu się w pamięci.
 

                                             Muzeum Ziemi Piskiej prowadziło transmisję na żywo
 

Wykład Pana Bogusława Wołoszańskiego

Posted by Muzeum Ziemi Piskiej on Friday, May 11, 2018
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.