Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Piknik w Piszu pod hasłem „Rodzina – Dom- Ojczyzna”

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 907

Festyn zorganizowany w ramach „XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny”

Piknik w Piszu pod hasłem „Rodzina – Dom- Ojczyzna”

   Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piszu uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym w ramach „XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny”. Jednym z organizatorów był dzielnicowy z KP Biała Piska, mł. asp. Adam Trzonkowski. Policjanci podczas pikniku promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku latem, a starszych zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

    W poniedziałek (4 czerwca br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu uczestniczyli w integracyjnym pikniku rodzinnym zorganizowanym przy kościele na Osiedlu Wschód. Tym samym odpowiedzieli na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które było jednym z organizatorów festynu. Współorganizatorem był dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, młodszy aspirant Adam Trzonkowski.

Impreza ta odbyła się z okazji „XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny” pod hasłem „Rodzina – Dom- Ojczyzna”. Piknik adresowany był między innymi do rodzin zastępczych, szczególnie dzieci z tych rodzin, oraz wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Na festynie piską policję reprezentował p.o. Komendant Powiatowy Policji w Piszu, kom. Marcin Karmowski, kierownik ruchu drogowego, dzielnicowy, technik kryminalistyczny oraz rzecznik prasowy.

W trakcie pikniku dzielnicowy rozmawiał ze starszymi na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcał do wstąpienia w szeregi Policji. W rozmowie z młodszymi przypominał zagadnienia dotyczące bezpiecznego wypoczynku latem.

Kierownik ruchu drogowego pokazywał najmłodszym policyjne radiowozy, które jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dla dzieci była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska policyjne samochody, a nawet wsiąść za ich kierownicę. Dzieci miały też możliwość przymierzenia kajdanek oraz innych policyjnych akcesoriów.

Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła praca technika kryminalistycznego. Policjant pokazywał najmłodszym jak się zabezpieczenia ślady na miejscu zdarzenia oraz w jaki sposób znajduje się i utrwala odciski. Na koniec technik robił dzieciom odciski ich palców na pamiątkowych certyfikatach. Nie brakowało także chętnych, aby zrobić sobie zdjęcie z policjantami oraz w radiowozie.

Podobny festyn odbył się wczoraj (4 czerwca br.) w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Okartowie z okazji „Dnia Dziecka”. Wzięli w nim udział policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu.
 

Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.