Dzisiaj jest: 19.2.2019, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Nowy termin składania wniosków w programie „Ja w Internecie”

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 265

.

Nowy termin składania wniosków w programie „Ja w Internecie”
  Do 20 lipca 2018 został wydłużony termin składania wniosków w programie „Ja w Internecie”, dzięki któremu kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie mogło nauczyć się poruszania w internecie, korzystania z usług online, załatwiania spraw urzędowych przez internet, wspierania własnego biznesu i ochrony dzieci przed zagrożeniami w sieci.  Gminy mogą składać wnioski o pełne sfinansowanie szkoleń dla mieszkańców. 

  Fundacja Legalna Kultura rozpoczęła realizację programu „Ja w internecie”. Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia) jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy.  Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej. 

  W programie mogą wziąć udział wszystkie gminy w województwach - pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.
Wnioski można składać do 20 lipca 2018 roku (
wnioskodawcy przesyłają wnioski grantowe za pośrednictwem strony internetowej oraz w formie papierowej na adres Fundacji Legalna Kultura - wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie www.jawinternecie.edu.pl).


  Legalna Kultura zapewnia wsparcie dydaktyczne i organizacyjne na każdym etapie projektu.

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin. 
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.