Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

13-LATEK UKRADŁ TELEWIZOR ZE ŚWIETLICY WIEJSKIEJ, BO CHCIAŁ ZAIMPONOWAĆ KOLEGOM

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 569

.

Policjanci z Rucianego – Nidy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży telewizora ze świetlicy wiejskiej na terenie gminy.
To 13-latek mieszkający w sąsiedztwie. Chłopiec wszedł do budynku przez otwarte okno. Telewizor owinął w ręcznik i zaniósł go do domu. Rodzicom tłumaczył, że to popsuty sprzęt, który dostał od kolegi, ale jak naprawi to może go wziąć na własność. Sprawą 13-latka zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem -Nidzie otrzymali zgłoszenie o kradzieży telewizora ze świetlicy wiejskiej w jednej z miejscowości na terenie gminy. Wartość skradzionego sprzętu oszacowano na kwotę 600 złotych.

Wykonując czynności na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że sprawca najprawdopodobniej wszedł do budynku przez uchylone okno w łazience. Uzyskali też informację, że kradzieży mógł dokonać 13-latek mieszkający w tej samej miejscowości. Policjanci dotarli do tego chłopca i jego rodziców. W ich mieszkaniu znaleźli skradziony telewizor, który zabezpieczyli.

Nastolatek przyznał się do kradzieży telewizora ze świetlicy wiejskiej. Powiedział policjantom, że wszedł do budynku w godzinach popołudniowych wykorzystując fakt, że w łazience uchylone było okno. Otworzył je i wszedł do środka. Wziął telewizor, który owinął w ręcznik i wyszedł otwierając sobie drzwi. Sprzęt ukrył w krzakach. Wrócił do świetlicy, aby zamknąć drzwi i wyszedł uchylonym wcześniej oknem łazienkowym. Telewizor przyniósł do domu. Rodzicom powiedział, że dostał go od kolegi, bo jest zepsuty. Dodał, że jak go naprawi to może go sobie wziąć na własność. Chłopiec dodał jeszcze, że kradzieży dokonał, aby zaimponować kolegom.

Sprawą 13-latka zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.