Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Mobilne Muzeum Multimedialne w Piszu

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 322

.

Mobilne Muzeum Multimedialne w Piszu

Mobilne Muzeum Multimedialne przygotowane jest z inicjatywy
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. 

 

Ekspozycja zawiera urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą fascynującą narrację poświęconą Niepodległej. Umożliwia to osobom zwiedzającym  wspólną wędrówkę w czasie i przestrzeni. Niezwykłe spotkanie z historią odbywa się w mobilnym module ekspozycyjnym, przystosowanym do podróży po całym kraju. Historia będzie przedstawiona w nowoczesnej formie. Podróż Muzeum po Polsce ma na celu włączenie się w świętowanie wspomnianego jubileuszu, dopełniając swym przesłaniem lokalne obchody. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.
Pobyt Muzeum w Piszu jest możliwy dzięki staraniom jakie podjął Jerzy Małecki Poseł na Sejm RP i będzie dla miasta ogromnym wyróżnieniem.
Ekspozycja oprócz Pisza odwiedzi tylko 55 miast w Polsce.

            Inicjatywa będzie miała charakter otwarty. Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne. Wezmą w nim udział mieszkańcy Pisza i turyści. Jego celem będzie przede wszystkim rozbudzanie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń. Ekspozycja wpisze się w cykl wydarzeń organizowanych przez Posła na Sejm RP Jerzego Małeckiego z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które służyć mają kształtowaniu tożsamości narodowej oraz pielęgnowaniu tradycji.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.