Dzisiaj jest: 24.1.2019, imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Kary do 10 lat pozbawienia wolności grożą 2 mężczyznom, którzy zaatakowali policjanta w Wejsunach

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 1483

.

Kary do 10 lat pozbawienia wolności grożą 2 mężczyznom, którzy zaatakowali policjanta w Wejsunach

 Zaatakowali funkcjonariusza policji, gdy ten zwrócił jednemu z napastników uwagę na niewłaściwe zachowanie.
Otóż jeden z mężczyzn załatwiał potrzebę fizjologiczną w miejscu publicznym. Funkcjonariusz w tym czasie był na spacerze z dziećmi i swoją partnerką.

W sobotę (25 sierpnia br.) po godzinie 19.00 policjant służby prewencyjnej z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie, mając dzień wolny, wybrał się ze swoją partnerką oraz małoletnimi dziećmi na spacer po miejscowości Wejsuny. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który ostentacyjnie, na chodniku załatwiał swoją potrzebę fizjologiczną. Policjant zwrócił mężczyźnie uwagę na niewłaściwe zachowanie, informując go jednocześnie, że jest funkcjonariuszem. Mężczyzna bez powodu zaatakował zwracającego mu uwagę policjanta. Po chwili do napastnika dołączył jego kolega. Dzięki postawie funkcjonariusza oraz szybkiej reakcji wezwanego na miejsce patrolu policji, mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj byli pod wpływem alkoholu.

Mieszkańcy województwa mazowieckiego w wieku 22 lat i 33 lat już usłyszeli prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Zostali objęci policyjnym dozorem do czasu zakończenia postępowania.

Grożą im kary do lat 10 pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.