Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza na konferencję „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 222

.

Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza na konferencję  „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”


O niepodległości i Kętrzyńskim

W Muzeum Ziemi Piskiej odbędzie się konferencja naukowa pod tytułem „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”, organizowana w ramach wojewódzkich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie zaplanowano 7 września o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza na kolejne wydarzenie związanie z obchodami  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 7 września odbędzie się konferencja naukowa pod tytułem „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”. Spotkanie organizowane jest przez Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Konferencja odbędzie się w ramach wojewódzkich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Prelekcję wygłosi dr Jerzy Kiełbik, dyrektor Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego, który często gości w Muzeum Ziemi Piskiej. Podczas spotkania ogłoszony zostanie konkurs dla uczniów. Zapraszam młodzież i nauczycieli, którzy na progu nowego roku szkolnego będą mogli zachęcić uczniów do poszukiwania lokalnych śladów polskości.

Konferencja jest pierwszym powakacyjnych wydarzeniem w Muzeum Ziemi Piskiej. Początek piątkowego spotkania o godz. 18.00. Wstęp wolny.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.