Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

SILNY WIATR SPRAWCĄ WIELU KOLIZJI I UTRUDNIEŃ NA PISKICH DROGACH

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 315

.

SILNY WIATR SPRAWCĄ WIELU KOLIZJI I UTRUDNIEŃ NA PISKICH DROGACH

Trudne warunki atmosferyczne sprawiły, że na drogach powiatu piskiego zrobiło się niebezpiecznie. Głównym sprawcą zdarzeń drogowych był silny porywisty wiatr, który łamał gałęzie, a tym samym blokował drogi i uszkadzał pojazdy. Policjanci apelują do kierowców, aby zachowali ostrożność i zdjęli nogę z gazu.

W trakcie minionej doby na terenie powiatu piskiego panowały trudne warunki atmosferyczne. Intensywne opady deszczu i porywisty wiatr nie sprzyjał kierowcom. Silny wiatr łamał gałęzie blokując drogi, a także uszkadzając kilka samochodów.

Policjanci otrzymali aż 7 zgłoszeń dotyczących zdarzeń na drogach, gdzie sprawcą był ewidentnie silny wiatr. Na szczęście żadna z osób nie została poszkodowana.

W środę (24 października br.) już po godz. 12.00 funkcjonariusze otrzymali informację, że w okolicach miejscowości Wygryny, w gminie Ruciane – Nida, na środku drogi leży duża gałąź. Kilka minut później do oficera dyżurnego piskiej komendy wpłynęła informacja, że na terenie gminy Orzysz kierujący pojazdem marki Peugeot zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca chciał w ten sposób uciec przed spadającym na drogę konarem.

Niebezpiecznie było także na parkingach. W centrum Pisza na trzy zaparkowane auta marki VW Golf, Audi i Toyotę spadł konar z pobliskiego drzewa uszkadzając je.
 

W innym miejscu z garażu wiatr zerwał fragment papy, która spadła na stojący samochód marki Audi rysując jego karoserię.

Do groźnego zdarzenia doszło po godz. 21.00 na trasie Orzysz- Giżycko. Tam na drogę spadł potężny konar drzewa blokując przejazd. Drzewo spadło tuż za zakrętem powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Niestety uderzył w nie jadący pojazd marki VW Passat. Nikomu nic się nie stało.

Policjanci w dalszym ciągu apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i zdjęcie nogi z gazu.

Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.