Dzisiaj jest: 20.2.2019, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ukradł córce pamiątkę z chrztu

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 359

Mieszkańcowi Pisza teraz grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Ukradł córce pamiątkę z chrztu

Piscy śledczy przedstawili dwa zarzuty 34-letniemu mieszkańcowi Pisza, który ukradł z mieszkania byłej żonie złoty łańcuszek. Następnie sprzedał go w lombardzie wprowadzając właściciela w błąd, że biżuteria jest jego własnością. Eks żona odnalazła skradziony łańcuszek na jednym z portali internetowych, gdzie wystawiony był na sprzedaż. Za dokonanie kradzieży i oszustwa 34-latkowi grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. 
 

Do piskiej komendy zgłosiła się kobieta informując, że ktoś ukradł z jej mieszkania złoty łańcuszek wartości 830 złotych z charakterystyczną zawieszką. O kradzież podejrzewała swojego byłego męża.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy śledczy potwierdzili przypuszczenia pokrzywdzonej i ustalili, że sprawcą kradzieży złotego łańcuszka jest rzeczywiście jej były mąż. Jak się okazało 34-letni mieszkaniec Pisza przyszedł do mieszania byłej żony, pod jej nieobecność, by zaopiekować się chorym dzieckiem. Mężczyzna opiekując się synem zauważył stojącą na szafce szkatułkę. Zajrzał do środka. Był tam złoty łańcuszek. 34-latek wiedział, że należy on do jego córki. Dziewczynka otrzymała go w prezencie na chrzciny. Mężczyzna potrzebował pieniędzy, więc postanowił wziąć ten łańcuszek, by go sprzedać.

Poszedł do jednego z miejscowych lombardów. Tam powiedział, że ten złoty łańcuszek jest jego własnością. Na podstawie umowy sprzedał biżuterię za kwotę 300 złotych.

Tymczasem pokrzywdzona na jednym z portali internetowych zobaczyła swój łańcuszek z charakterystyczną zawieszką. Na sprzedaż wystawił go jeden z piskich lombardów. W ten sposób kobieta odzyskała skradzioną biżuterię.

Jej były mąż usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył dokonania kradzieży złotego łańcuszka wartości 830 złotych na szkodę byłej żony. Drugi odnosił się do popełnienia przestępstwa oszustwa. Polegało ono na tym, że 34-latek w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził właściciela lombardu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 300 złotych. Mężczyzna sprzedając łańcuszek twierdził bowiem, że jest on jego własnością.

34-letni mieszkaniec Pisza przyznał się do obu zarzucanych mu czynów. Grozi mu teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM **** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM **** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ****