Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Rowerzysta potrącony na przejściu dla pieszych

Dodano: miesiąc temu Czytane: 607

.

Rowerzysta potrącony na przejściu dla pieszych

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Piszu na ul. Kościuszki, gdzie rowerzysta potrącony został na przejściu dla pieszych przez samochód marki Honda Accord. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem nagle wjechał na przejście nie upewniwszy się, czy jest ono bezpieczne. 37-letni rowerzysta miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Z obrażeniami przewieziony został do szpitala.

W sobotę (15 grudnia br.) po godz. 23.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w centrum Pisza. Na ul. Kościuszki na przejściu dla pieszych potrącony został rowerzysta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letni mieszkaniec Pisza przejeżdżał rowerem przez przejście dla pieszych, co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Został potrącony przez samochód marki Honda Accord. 37-letni mieszkaniec Pisza, kierujący tym autem, był trzeźwy.

Na podstawie relacji świadków funkcjonariusze ustalili, że rowerzysta wtargnął na przejście wcześniej nie zatrzymując się i nie rozglądając. Do tego jego widoczność mógł ograniczać kaptur założony na głowę. Przy rowerzyście leżały też słuchawki do słuchania muzyki.

Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 37- latek z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Poza tą kolizją weekend na piskich drogach minął bezpiecznie pomimo trudnych warunków drogowych, jakie panowały w niedzielę na naszych drogach. Tego dnia w godzinach popołudniowych doszło jedynie do dwóch niegroźnych zdarzeń drogowych.

W obu przypadkach kierowcy niedostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. Stracili panowanie nad pojazdami i zjechali do przydrożnych rowów. W zdarzeniach tych nie ucierpiała żadna osoba.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP PISZ
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.