Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Przyjechał porozmawiać z dzielnicowym, a skończył w policyjnym areszcie

Dodano: miesiąc temu Czytane: 471

.

Przyjechał porozmawiać z dzielnicowym, a skończył w policyjnym areszcie

Do Komisariatu Policji w Rucianem - Nidzie przyjechał mężczyzna, aby porozmawiać z dzielnicowym na temat swojej sytuacji rodzinnej. Zachowanie 35-latka sugerowało, że może on być pod wpływem narkotyków. Okazało się, że mężczyzna znajdował się pod działaniem amfetaminy. W jego samochodzie policjanci znaleźli zawiniątko z białym proszkiem, który zabezpieczyli. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadanie narkotyków 35-latkowi grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Do dzielnicowego w Komisariacie Policji w Rucianem – Nidzie zgłosił się mężczyzna. Był to 35-letni mieszkaniec miasta, który na policję przyjechał samochodem marki Seat Cordoba. Mężczyzna chciał porozmawiać z policjantem na temat swojej sytuacji rodzinnej.

W trakcie rozmowy 35-latek był wyraźnie pobudzony. Jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod działaniem narkotyków. Policjanci poddali mężczyznę badaniu testerem, które wykazało, że mieszkaniec Rucianego – Nidy znajduje się pod wpływem amfetaminy. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań.

Funkcjonariusze przeszukali samochód, którym przyjechał 35-latek. Na podłodze między fotelami znaleźli podejrzane zawiniątko. Po jego rozwinięciu okazało się, że w środku jest biały proszek. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina.

W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w policyjnym areszcie do czasu wykonania wszystkich czynności procesowych. Po ich zakończeniu 35-latek został zwolniony do domu.

Jeśli badanie krwi wykaże, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków wówczas usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających. Jeżeli zabezpieczony przez policjantów biały proszek to rzeczywiście amfetamina, 35-latek usłyszy drugi zarzut, a mianowicie posiadania środków odurzających.

Mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP PISZ
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.