Dzisiaj jest: 23.1.2019, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Pomagamy Polakom na wschodzie

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 109

.

Pomagamy Polakom na wschodzie

„Bliski nam WSCHÓD” pod taką nazwą funkcjonuje dział miesięcznika diecezji ełckiej „Martyria”,w którym relacjonowane jest życie Polaków za naszą wschodnia granicą kraju.

W grudniowym numerze czasopisma zamieszczony jest wywiad z ks. Jerzym Żegarynem, proboszczem parafii z Nowogródka na Białorusi. Pokazuje on życie w tym ważnym dla Polaków historycznym mieście.
- Na Białorusi kościół katolicki, jest kościołem mniejszości, a więc ma ograniczone możliwości w porównaniu z kościołem z Polsce. Mamy w większości niewielkie parafie, w których ludzie żyją naprawdę skromnie.
Podczas wizyty w parafii z Nowogródka pojawiła się inicjatywa przeprowadzenia akcji pomocy dla jej mieszkańców, która wynikła z ich potrzeb.
- Jako gospodarz parafii, staram się szukać innych możliwości i nie zostaje mi nic, innego jak prosić o pomoc u ofiarodawców z zewnątrz. Razem ze wspólnotą parafialną liczymy na pomoc rodaków i kierujemy bezpośrednią prośbę o tę pomoc – mówi proboszcz z Nowogródka.
Zapraszamy  Państwa do włączenia się w  akcję podjętą przez Miesięcznik diecezji ełckiej „Martyria” i Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Jerzego Małeckiego z Pisza.
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że bez dobrej pary butów zimy, wiosny czy lata nie przetrwamy. Pomyślmy zatem o tych, którzy mają o tę jedną parę za mało. Przewietrzcie szafy i podzielcie się niemodnym, może za ciasnym, ale dobrym i czystym butem!
Obuwie damskie, męskie i dziecięce przekażemy Polakom na Wschodzie z Nowogródka. Akcja trwa do końca stycznia 2019 r.
Zapraszamy do przywożenia darów do:
  • redakcji „Martyrii” w Ełku, ul. 3 Maja 10, w godz. 9.00-14.00;
  • Biura Poselskiego Jerzego Małeckiego w Piszu przy ul. Rybackiej 3B/4, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.