Dzisiaj jest: 18.6.2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Mieszkaniec Pisza usłyszał zarzuty za produkcję alkoholu

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 938

.

Mieszkaniec Pisza usłyszał zarzuty za produkcję alkoholu

Piscy kryminalni ustalili, że 35-letni mieszkaniec Pisza w swoim domu produkuje alkohol wbrew obwiązującym przepisom. Pod ustalonym adresem funkcjonariusze zastali mężczyznę, który w łazience miał całą linię służącą do produkcji alkoholu. Sprzęt został zabezpieczony przez policjantów. 35-latek usłyszy zarzut wyrabiania alkoholu etylowego bez zezwolenia. Grozi za to kara nawet roku pozbawienia wolności.

Kryminalni z Pisza otrzymali informację, że mieszkaniec miasta w swoim domu produkuje alkohol tzw. „bimber”. Policjanci pojechali to sprawdzić.

Pod wskazanym adresem zastali 35-letniego mężczyznę, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. W łazience funkcjonariusze znaleźli urządzenia służące do produkcji alkoholu, które były włączone. Obok stał pojemnik, w którym było około 250 ml czystego alkoholu. Cała linia produkcyjna została zabezpieczona przez kryminalnych.

W rozmowie z policjantami 35-latek powiedział, że chciał wyprodukować trochę alkoholu na własny użytek. Mężczyzna ten usłyszy zarzut. Dopuścił się bowiem przestępstwa określonego w art. 12 ust. 1 Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Przepis ten mówi: „Kto, bez wymaganego wpisu do rejestru (…) wyrabia, skaża, oczyszcza lub odwadnia alkohol etylowy albo wytwarza wyroby tytoniowe podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”
 

 
Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***