Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Kobieta jechała ulicami Pisza z prędkością 105 km/h !

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1630

.

Kobieta  jechała ulicami Pisza z prędkością 105 km/h  !

Kierująca pojazdem marki Toyota straciła prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem policjanci zatrzymali uprawnienia 39-letniej kobiecie. Kierująca jechała ulicami Pisza z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Wiosenna aura i dobre warunki drogowe sprawiają, że kierowcy jeżdżą co raz szybciej. Policjanci drogówki przypominają kierującym o przepisie, który wszedł w życie w maju 2015 roku.

Mówi on, że za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesyłany jest do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzymuje ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

W minioną sobotę (2 marca br.) przed godz. 17.00 kierująca pojazdem marki Toyota jechała ulicami Pisza z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 39-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy.

Od momentu wejścia w życie tego przepisu policjanci piskiej drogówki zatrzymali 79 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***