Dzisiaj jest: 24.1.2020, imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Dzielnicowy z Orzysza wspólnie z pracownikami PCPR w Piszu uratowali życie młodej kobiecie

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 20605

.

Dzielnicowy z Orzysza wspólnie z pracownikami PCPR w Piszu uratowali życie młodej kobiecie

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Orzyszu, wspólnie z pracownikami PCPR, wykonywał czynności w związku z przewiezieniem nastolatka do placówki opiekuńczej. Po drodze chłopak otrzymał sms-a od 21-letniej koleżanki. Z informacji wynikało, że dziewczyna próbuje odebrać sobie życie. Natychmiast tam pojechali. Na łóżku leżała zakrwawiona młoda kobieta. Z uwagi na zagrożenie jej życia asp. Łukasz Kawecki udzielił jej pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie wezwał pogotowie ratunkowe, które zabrało 21-latkę do szpitala.
Szybka i zdecydowana reakcja uratowała życie młodej kobiecie.

W czwartek (30 maja br.) po godz. 8.00 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Orzyszu - asp. Łukasz Kawecki asystował pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu w czynnościach związanych z doprowadzeniem nastolatka do placówki opiekuńczej.

Po drodze chłopak otrzymał niepokojącą wiadomość sms od 21-letniej koleżanki mieszkającej na terenie gminy Orzysz.
Dziewczyna pisała, że wzięła mnóstwo tabletek i podcięła sobie żyły. Dzielnicowy oraz pani Monika Orłowska i pani Olga Bałdyga z PCPR zdecydowali, że natychmiast trzeba tam jechać i sprawdzić co się dzieje.

Na miejscu z mieszkania dobiegała bardzo głośna muzyka. W jednym z pokoi asp. Łukasz Kawecki znalazł leżącą na łóżku młodą dziewczynę.
Kobieta miała zakrwawioną rękę i widoczne ślady po cięciach. Obok leżało kilka pustych opakowań po tabletkach.

Z uwagi na realne zagrożenie życia kobiety dzielnicowy przystąpił do udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wezwał też pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o zabraniu dziewczyny do szpitala.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji aspiranta Łukasza Kaweckiego oraz profesjonalnej pomocy ze strony pracowników PCPR w Piszu- pani Moniki Orłowskiej i pani Olgi Bałdygi udało się uratować życie młodej kobiecie.

Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***