Dzisiaj jest: 14.12.2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Dzielnicowy i Pola z rodzicami gośćmi „Pytania na śniadanie” w TVP2

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 2736

.

Dzielnicowy i Pola z rodzicami gośćmi „Pytania na śniadanie” w TVP2

Mł. asp. Adam Trzonkowski zakończył III edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Dla niedosłyszącej Poli zebrał aż 13 ton w ramach akcji pn. „Nakręćmy się na pomaganie”. O tegorocznym sukcesie tego przedsięwzięcia dzielnicowy wraz z Polą i jej rodzicami opowiadali w „Pytaniu na śniadanie” w TVP 2, którymi byli gośćmi. Zachęcali wszystkich do tego, by w dalszym ciągu pomagać dziewczynce w walce z jej niedosłuchem.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej- mł. asp. Adam Trzonkowski, w minionym tygodniu, zakończył III edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Odbywała się ona pod hasłem „Nakręćmy się na pomaganie”. W sumie zebrał 13 ton plastikowych nakrętek, który trafiły do punktu skupu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na leczenie i rehabilitację niedosłyszącej 15-miesięcznej Poli Zielińskiej z Pisza. O sukcesie tego przedsięwzięcia mówiły ogólnopolskie media.

Wielką niespodzianką dla Adama i rodziców Poli było zaproszenie ich do udziału w programie TVP2 „Pytanie na śniadanie”, którego emisja miała miejsce w minioną sobotę (13 lipca br.) tuż po godz. 9.00.
 
 

Dzielnicowy z ogromną przyjemnością przyjął zaproszenie do udziału w tym ogólnopolskim programie telewizyjnym. Wiedział bowiem, że jest to kolejna szansa, aby promować akcję „Nakręć się na pomaganie” i zachęcić ludzi z całego kraju, by pomogli w leczeniu i rehabilitacji Poli.

W trakcie rozmowy z prowadzącymi program – Marzeną Rogalską i Tomaszem Kamelem- Adam i rodzice Poli opowiadali o całym przedsięwzięciu i jego ogromnym sukcesie. Adam wyjaśnił na czy polegała zbiórka nakrętek, kto je zbierał i jakie środki finansowe udało się zebrać w ten sposób. Mama Poli mówiła o chorobie swojej córeczki oraz o tym, jak można dalej pomóc dziewczynce.

Zarówno Adam, jak i rodzice Poli stwierdzili, że udział w tym programie był niesamowitym doświadczeniem, choć nie ukrywali, że bardzo stresującym. Na efekty ich wypowiedzi w „Pytaniu na śniadanie” nie trzeba było długo czekać. Już w trakcie drogi powrotnej na portalach społecznościowych Adama odzywali się ludzie z całego kraju, którzy oglądali program. Gratulowali dzielnicowemu takiej inicjatywy i sukcesu, jaki udało mu się osiągnąć. Pojawiły się także pierwsze sygnały proponowanej pomocy dla Poli.

Nasz „nakrętkowy mistrz świata”- mł. asp. Adam Trzonkowski podjął już decyzję co do IV edycji zbiórki nakrętek. Od września tego roku w dalszym ciągu będzie zbierał nakrętki dla Poli Zielińskiej, by dziewczynka w pełni mogła wreszcie usłyszeć głos mamy i taty. 
Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***