Dzisiaj jest: 17.2.2020, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Kierowca VW Polo uderzył w drzewo.

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 778

Prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków

Kierowca VW Polo uderzył w drzewo.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Smoczej w Piszu, gdzie pojazd marki VW Polo uderzył w drzewo. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia, ale już kilka minut później został zatrzymany przez funkcjonariuszy. 38-letni mieszkaniec Pisza był najprawdopodobniej pod działaniem narkotyków. W jego aucie policjanci znaleźli amfetaminę. Kierującemu grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (3 sierpnia br.) tuż przed północą w Piszu na ul. Smoczej samochód uderzył w drzewo. Takie zgłoszenie otrzymał oficer dyżurny piskiej komendy, który natychmiast skierował tam policjantów.

Patrol na miejscu zauważył pojazd marki VW Polo, który uderzył w drzewo. Przy samochodzie nie było żadnych osób. Z relacji świadków wynikało, że autem jechał tylko kierowca. Policjanci sprawdzili okolicę, aby go znaleźć.

W pobliskim lasku funkcjonariusze zauważyli leżącego w trawie mężczyznę rysopisem odpowiadającego kierowcy rozbitego auta. Był to 38-letni mieszkaniec Pisza. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna był trzeźwy. Wiele wskazywało jednak na to, że może znajdować się pod działaniem narkotyków. Pobrana mu została krew do dalszych badań. Z uwagi na to, że 38-latek był podejrzany o kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wykonując dalsze czynności na miejscu zdarzenia funkcjonariusze na tylnej kanapie volkswagena polo znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy i zebrania materiału dowodowego.

Jeżeli badanie krwi wykaże, że 38-latek był pod wpływem narkotyków usłyszy zarzut kierowania pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Jeśli zabezpieczony przez policjantów biały proszek okaże się amfetaminą kierowca usłyszy drugi zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***