Dzisiaj jest: 15.11.2019, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Trzech nastolatków wyrwało torebkę 84-letniej mieszkance Pisza

Dodano: miesiąc temu Czytane: 560

.

Trzech nastolatków wyrwało torebkę 84-letniej mieszkance Pisza

Zaledwie kilka minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o kradzież torebki 84-letniej kobiecie. Do zdarzenia doszło w niedzielne południe w Piszu. Sprawcami okazali się mieszkańcy miasta i okolic w wieku od 16 do 17 lat. Wyrwali starszej kobiecie torebkę, w której był dowód osobisty i 20 złotych. Za spowodowanie uszczerbku na jej zdrowiu najstarszemu sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawą dwóch 16-latków zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, że starszej kobiecie wyrwana została z ręki torebka, piscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Z uzyskanych informacji wynikało, że było ich trzech. Do zdarzenia doszło w niedzielne południe (29 września br.) w Piszu.

Zalewie kilka minut później piscy kryminalni, na jednej z ulic, zauważyli trzech młodych mężczyzn wyglądem przypominających osoby, które chwilę wcześniej wyrwały starszej kobiecie torebkę. Funkcjonariusze zatrzymali ich. Wśród nich był 17-letni mieszkaniec piskiej gminy i dwóch 16-latków z Pisza. Chłopaki od razu przyznali się, że to oni popchnęli starszą kobietę i zabrali jej torebkę, po czym uciekli.

W tym samym czasie inni funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia zbierając materiał dowody w tej sprawie. Na podstawie zeznań świadków ustalili, że trzej młodzi mężczyźni popchnęli starszą kobietę, która stała na chodniku i rozmawiała ze znajomą. Zabrali jej torebkę i uciekli. Kobieta przewróciła się. Pokrzywdzona to 84-letnia mieszkanka Pisza. Jak ustalili śledczy w torebce, którą jej skradziono, miała jedynie dowód osobisty i 20 złotych.
 

Policjanci odnaleźli porzuconą przez sprawców torebkę, dowód osobisty oraz portfel. Przy jednym z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli skradzione 20 złotych.

Po wykonaniu czynności przez śledczych dwaj 16-latkowie zostali przekazani pod opiekę rodzicom. W dalszej kolejności zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich.

17-latek podejrzany o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu 84-letniej mieszkanki Pisza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***