Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Mieszkaniec Pisza zatrzymał pijanego kierowcę TIRa

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 2181

.

Mieszkaniec Pisza zatrzymał pijanego kierowcę TIRa

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło na trasie Pisz- Ruciane- Nida. Mieszkaniec Pisza jechał za tirem. Miał jednak podejrzenia, że kierowca ten jest pijany. Wyprzedził go i zwalniając zmusił go do zatrzymania. Kiedy próbował odebrać mu kluczyki, doszło między nimi do szarpaniny. Zauważyli to jadący w kierunku Pisza policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie, którzy pomogli obezwładnić mężczyznę. Jak się okazało tirem jechał obywatel Mołdawii, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że pił po drodze alkohol, bo bolała go głowa. 61-latek trafił do policyjnego aresztu.

Postawą godną pochwały i naśladowania wykazał się 40-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna ten we wtorek (8 października br.) przed godz. 10.00 jechał swoim samochodem w kierunku Rucianego- Nidy. Przed nim jechał pojazd ciężarowy marki Mercedes z naczepą. Sposób jazdy tego samochodu sugerował, że kierowca najwyraźniej jest pijany, bo nie panował nad autem. 40-latek powiadomił oficera dyżurnego piskiej komendy o ciężarówce, która jedzie przed nim slalomem w kierunku Rucianego – Nidy, ale na tym nie poprzestał.

Mieszkaniec Pisza postanowił wyprzedzić tira, po czym zwalniając zmusił kierowcę mercedesa do zatrzymania się. Samochód ciężarowy udało się zatrzymać na wysokości miejscowości Szeroki Bór. 40-letni piszanin próbował odebrać kluczyki kierowcy tira wyraźnie czując od niego alkohol. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Sytuację zauważyli policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie, którzy jechali w kierunku Pisza. Funkcjonariusze zatrzymali się i pomogli obywatelowi w obezwładnieniu kierowcy tira i zabraniu mu kluczyków uniemożliwiając mu tym samym kontynuowanie jazdy.

Dalsze czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego wykonywali policjanci piskiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. Ustalili, że pojazdem ciężarowym marki Mercedes kierował 61-letni obywatel Mołdawii. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca powiedział policjantom, że alkohol pił podczas jazdy, bo bolała go głowa. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu obywatela Mołdawii w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu 61-latek usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***