Dzisiaj jest: 15.11.2019, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Policjanci piskiej drogówki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Kożuchach

Dodano: miesiąc temu Czytane: 334

.

Policjanci piskiej drogówki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Kożuchach

 W ramach organizowanego przez szkołę „Tygodnia bezpieczeństwa” funkcjonariusze spotkali się z dziećmi, by przypomnieć im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócili szczególną uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Nie brakowało ciekawych pytań ze strony uczniów oraz pamiątkowych zdjęć.

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci piskiej drogówki odpowiedzieli na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Kożuchach. Placówka zorganizowała „Tydzień bezpieczeństwa”. W ramach tej akcji zaproszeni zostali policjanci, by porozmawiać na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Policjanci piskiej drogówki mówili m.in. o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, jeżdżeniu rowerem oraz motorowerem. Wyjaśnili zasady funkcjonowania numeru alarmowego 112 oraz wytłumaczyli, jakie informacje w pierwszej kolejności należy przekazać dyspozytorowi.

Z uwagi na porę jesienną, a co za tym idzie krótki dzień i co raz trudniejsze warunki atmosferyczne, policjanci wiele uwagi poświęcili odblaskom. Przypomnieli, że jest obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Wyjaśnili uczniom, dlaczego odblaski są tak ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dla przykładu zaprezentowali policyjną kamizelkę odblaskową, w której funkcjonariusz w granatowym mundurze jest dużo bardziej widoczny na drodze, a zatem bezpieczniejszy.

Uczniów zainteresowało urządzenie do badania stanu trzeźwości- Alcoblow. Odważniejsi mieli możliwość sprawdzenia swojego stanu trzeźwości. Młodsze dzieci natomiast nauczyły się, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się w kontakcie z obcym psem. Uzupełnieniem tej teorii była praktyczna nauka tzw. pozycji żółwia, czyli postawy obronnej przed czworonogiem.

Ze strony dzieci nie brakowało ciekawych pytań dotyczących zarówno bezpieczeństwa na drodze, jak i pracy policjantów. Na koniec uczniowie chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z policjantami piskiej drogówki.

 
Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***