Dzisiaj jest: 15.11.2019, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Krótsze podróże na trasie Szczytno — Pisz, zapowiada PLK

Dodano: miesiąc temu Czytane: 919

.

Krótsze podróże  na trasie Szczytno — Pisz, zapowiada PLK


Sprawniejsze przejazdy pociągów pasażerskich — lepsze podróże na Mazurach, to efekty modernizacji linii kolejowej ze Szczytna do Ełku. Od 20 października po nowych torach pojadą pociągi na trasie Szczytno — Pisz. Wartość realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projektu z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia to ok. 300 mln zł.


Na linii Szczytno — Pisz wymieniono 60 km toru. Na stacjach i przystankach m.in. Szczytno. Ruciane-Nida i Pisz widać efekty prac przy budowie nowych peronów. Zmodernizowane obiekty zaoferują podróżnym lepszą obsługę. Po przebudowie są wyższe. co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie umożliwią bezpieczne poruszanie się także po zmroku. Wygodę umożliwią nowe ławki, wiaty i czytelna informacja pasażerska. Zamontowane zostaną także udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się: pochylnie, prowadnice i ścieżki dotykowe.

Na trasie zamontowano nowoczesne urządzenia sterowania ruchem. Dzięki nim wzrósł poziom bezpieczeństwa. Sprawny przejazd zapewniają zmodernizowane mosty w Rucianem-Nidzie i Wałpuszu. Obiekty przeszły testy obciążeniowe i spełniają wymagania m.in. do szybszych przejazdów cięższych składów. Nowa nawierzchnia na przejazdach kolejowo-drogowych zapewni lepszy przejazd aut. Po zamontowaniu urządzeń zabezpieczających dodatkowo zwiększy się poziom bezpieczeństwa na styku toru i drogi.
Pociągiem na Mazury Na trasie Szczytno — Pisz trwają odbiory peronów, torów i nowoczesnych urządzeń sterowania. Linia przygotowywana jest do ruchu. W październiku przewoźnicy odbędą jazdy testowe i zapoznawcze. Pociągi rozkładowe mają wrócić na trasę od 20 października 2019 roku.
W II kwartale 2020 roku oddany będzie do ruchu odcinek Pisz — EW. Na tej trasie niezbędne są dodatkowe prace — kompleksowa wymiana konstrukcji na dwóch mostach w Piszu i Ełku. Zakres robót określiła specjalna ekspertyza.

Wygodniej i szybciej do mazurskich miejscowości
Modernizacja linii kolejowej Olsztyn — Ełk na odcinku Szczytno — Pisz — Ełk realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Efektem prac będą szybsze i wygodniejsze podróże ze Szczytna do Ełku. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h. a czas przejazdu w relacji Szczytno — Ełk skróci się o połowę — z ok. 3 godz. do 1.5 godz.
Podróż na trasie Olsztyn — Szczytno — Ełk potrwa nieco ponad 2h. Skorzystają mieszkańcy regionu warmińsko-mazurskiego. którzy szybciej dojadą do pracy i szkoły.
Będzie dobra oferta dla turystów. Inwestycja zapewni łatwiejszy dostęp do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych: Ruciane Nida oraz Pisz.

Inwestycja w liczbach:
1 nowy przystanek: Pisz Wschodni
4 przebudowane stacje: Szczytno. Pisz. Spychowo. Drygały
14 przebudowanych przystanków. m.in. Nowa Wieś Ełcka, Ruciane-Nida:
99 przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe
9 przebudowanych mostów i wiaduktów
24 nowych rozjazdów:
ok. 113 km torów.Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***