Dzisiaj jest: 22.11.2019, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Były niesamowite widoki, pasjonacka atmosfera i pieczona kiełbaska

Dodano: miesiąc temu Czytane: 365

Zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach

Były niesamowite widoki, pasjonacka atmosfera i pieczona kiełbaska

W terminie 6-7 października 2019 roku w Rostkach koło Pisza ,
odbyło się oficjalne zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach .

 

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie przygotowało malowniczą trasę lotniczą nad Jezioro Śniardwy.dla zmotoryzowanych pilotów oraz możliwość polatania swobodnie za wyciągarką stacjonarną dla pilotów latających bez silnika.
Ponadto zainteresowani nie latający, mogli na miejscu imprezy ujrzeć piękną złotą jesień, poprzez możliwość skorzystania z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant.

Można było zobaczyć i przetestować nowe jednowarstwowe skrzydło szkoleniowe, do treningu na ziemi firmy Dudek Paragliders Marlin Mono oraz pilot tandemowy Stowarzyszenia Mazury Paralotnie testował skrzydło do latania z pasażerami Dudek Paragliders, nowy model: Hadron Cabrio - rocznik 2019, na którym latał osobiście sam konstruktor firmy Piotr Dudek .
Widzowie mogli skorzystać z lekcji nauki stawiania skrzydła na ziemi pod okiem instruktora paralotniowego.
Publiczność mogła skorzystać z tzw treningu naziemnego ze skrzydłem paralotniowym .
Dodatkowo dla zebranych paralotniarzy zaplanowano na świeżym powietrzu luźne wykłady dotyczące bezpieczeństwa i nowelizacji przepisów dotyczących użytkowania i przygotowania sprzętu do latania silnikowego .

Zmotoryzowani polatali sobie po malowniczej okolicy poprzez zaplanowaną trasę przez organizatora i kilka osób z uprawnieniami ŚK do swobodnego latania , skorzystała z możliwości holu za wyciągarką stacjonarną .
Po lataniu wszyscy przenieśli się na organizowane mazurskie ognisko w Pilchach koło Rostek ( 2 km od lądowiska)
W trakcie wieczornego pieczenia kiełbasy , ziemianka na ognisku panowała pasjonacka atmosfera i nieprzerywalne rozmowy pilotów, o wspólnej pasji oraz pięknych widokach w okolicy , które widzieli podczas swojego lotu.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***