Dzisiaj jest: 22.11.2019, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Mateusz Grajko z KPP w Piszu za ofiarność otrzymał podziekowanie od Ministra Spraw Wewnętrznych

Dodano: miesiąc temu Czytane: 676

.

Mateusz Grajko z  KPP w Piszu za ofiarność otrzymał podziekowanie od Ministra Spraw Wewnętrznych

Przykład odwagi oraz ofiarności w służbie na rzez bezpieczeństwa dał sierż. Mateusz Grajko. Funkcjonariusz z narażeniem własnego zdrowia i życia uczestniczył w pościgu, a następnie zatrzymaniu sprawców kilku przestępstw. Nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wręczył policjantowi podziękowania przekazane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zdarzenie, do którego doszło 27 sierpnia br. w trakcie pełnienia służby, miało bardzo dynamiczny charakter. Sprawcy, którzy poruszali się samochodem osobowym od strony miejscowości Kociołek Szlachecki w kierunku Pisza nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Policjanci podjęli pościg za pojazdem informując jednocześnie oficera dyżurnego KPP w Piszu o zaistniałej sytuacji. Dyżurny natychmiast w rejon miejsca zdarzenia skierował 2 patrole RD, między innymi patrol, w którego składzie był sierż. Mateusz Grajko. Podczas pościgu kierowca nie reagował na wydawane polecenia do zatrzymania się. W pewnym momencie ominął blokadę pierwszego patrolu RD, nie pozwolił również wyprzedzić się i zatrzymać, doprowadzając do bocznego zderzenia z radiowozem patrolu interwencyjnego. Następnie jadąc poboczem kierował się na drugi patrol RD, który blokował jego przejazd. Nie reagując na polecenia zatrzymania się umundurowanego policjanta sierż. Mateusza Grajko, który w ostatniej chwili odskoczył w bok, kontynuował jazdę. Policjant usiłując za wszelką cenę zatrzymać pojazd i wykorzystując bezpośrednią bliskość przejeżdżających obok niego „uciekinierów” przez otwarte boczne okno przednich drzwi wskoczył do środka samochodu wzywając kierowcę do zatrzymania się. Jednak po wypchnięciu go z auta przez sprawców, upadł na drogę. W wyniku zdarzenia odniósł lekkie obrażenia ciała. Pojazd sprawców przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów, wjechał w zarośla bez możliwości kontynuowania jazdy, gdzie zatrzymano obu mężczyzn. Ponadto  policjant wspólnie z innymi funkcjonariuszami podjął skuteczną reanimację jednego ze sprawców zdarzenia, który jak ustalono doznał zawału serca i według relacji lekarza tylko dzięki udzieleniu mu szybkiej i fachowej  pomocy przeżył.

Podejrzani odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Sierż. Mateusz Grajko służbę w Policji pełni od 2016 roku, obecnie na stanowisku  referenta Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***