Dzisiaj jest: 15.11.2019, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Przez prawie 40 lat znęcał się nad żoną. Usłyszał zarzut i trafił do aresztu

Dodano: miesiąc temu Czytane: 611

.

Przez prawie 40 lat znęcał się nad żoną. Usłyszał zarzut i trafił do aresztu

Decyzją sędziego mieszkaniec gminy Orzysz najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzny podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Sprawca przez blisko 40 lat stosował przemoc wobec małżonki. Znęcanie się nad rodziną jest przestępstwem, za które grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Orzyscy kryminalni zatrzymali 66-letniego mieszkańca gminy podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Otrzymali bowiem informację od syna pokrzywdzonej, że nocą została pobita przez męża.

Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 66-latek od prawie 40 lat stosował przemoc wobec małżonki. Mężczyzna ten znęcał się nad żoną zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Wszczynał bez powodu awantury w trakcie, których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi. Wielokrotnie zdarzało się, że bił małżonkę pięściami po głowie, twarzy i ciele, a nawet ją dusił.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że przemoc domowa w tej rodzinie trwała od 37 lat. 66-letni sprawca usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną.

Decyzją sądu mieszkaniec orzyskiej gminy został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***