Dzisiaj jest: 15.11.2019, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Mieszkańcowi Orzysza grozi kara 7 lat pozbawienia wolności za zniszczenia mienia

Dodano: miesiąc temu Czytane: 263

.

Mieszkańcowi Orzysza  grozi  kara  7 lat  pozbawienia wolności za zniszczenia mienia

Policjanci z Orzysza w lipcu br. zatrzymali mieszkańca miasta podejrzanego o podpalenie dwóch kontenerów na śmieci. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia. Okazało się, że ten sam sprawca zniszczył sprzęty na promenadzie w Orzyszu i podpalił kolejne dwa kontenery na śmieci. Tym razem usłyszał kolejne cztery zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Orzyscy policjanci w lipcu tego roku zatrzymali 57-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o podpalenie dwóch kontenerów na śmieci. Zatrzymany wówczas sprawca zniszczenia mienia usłyszał dwa zarzuty.

Kilka dni temu ten sam 57-latek został po raz kolejny zatrzymany przez orzyskich policjantów. Podejrzany był bowiem o dokonanie kolejnych zniszczeń na terenie miasta. Jak ustalili kryminalni sprawca w lipcu tego roku, działając pod osłoną nocy, umyślnie zniszczył stolik na terenie promenady w Orzyszu. Gmina Orzysz, która jest właścicielem tego sprzętu, wyceniła wartość stolika na kwotę blisko 4000 złotych. Zatrzymany mężczyzna dokonał też umyślnego zniszczenia parkowej ławki wartości blisko 1300 złotych działając tym samym na szkodę Gminy Orzysz.

Wyjaśniając okoliczności tych zdarzeń policjanci z Orzysza ustalili, że 57-latek w czerwcu br. dokonał też zniszczenia dwóch kolejnych kontenerów na śmieci podpalając je. Łączna wartość zniszczeń oszacowana została przez właścicieli na kwotę około 2000 złotych.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu 57-latkowi cztery zarzuty dotyczące zniszczenia mienia o łącznej wartości ponad 7300 złotych. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Powiedział policjantom, że dopuścił się tych czynów, bo był kompletnie pijany.

Z uwagi na to, że mieszkaniec Orzysza popełnił te przestępstwa w okresie tzw. recydywy grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet 7 lat i 6 miesięcy.
 

Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***