Dzisiaj jest: 22.11.2019, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

BEZPIECZNIE NA DROGACH POWIATU PISKIEGO W RAMACH AKCJI „ZNICZ 2019”

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 287

.

BEZPIECZNIE NA DROGACH POWIATU PISKIEGO W RAMACH AKCJI „ZNICZ 2019”

Jak co roku w ramach akcji „Znicz” w okolicach cmentarzy można było zobaczyć więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze, wspólnie z żołnierzami z Żandarmerii Wojskowej, dbali o bezpieczeństwo, a także kierowali ruchem w razie potrzeby. Dzień 1 listopada minął wyjątkowo bezpiecznie. Tego dnia policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego, zatrzymali też prawo jazdy za przekroczenie prędkości oraz pracowali na miejscu kolizji drogowej.

Za nami policyjna akcja „Znicz”. Już od 30 października br. na drogach powiatu piskiego, a zwłaszcza w okolicach cmentarzy, było więcej policyjnych patroli. W dniu 1 listopada nad bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze oraz żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Tegoroczna akcja „Znicz” przebiegła bezpiecznie na drogach powiatu piskiego, choć nie wszystkie zachowania kierowców były godne pochwały.

W dniu 1 listopada przed godz. 14.00 patrol piskiej drogówki w Piszu na ul. Wojska Polskiego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Volvo. Kierujący tym autem miał na liczniku 104 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie 49-letni mieszkaniec Łomży ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Do tego stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Tego dnia policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Było to przed godz. 21.00 na ul. Olsztyńskiej w Piszu dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Jak się okazało 27-letni kierujący pojazdem marki Opel miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, a jego samochód został odholowany.

1 listopada na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do jednej kolizji. Zdarzenie to miało miejsce po godz. 17.00 na trasie Pisz-Jeże, gdzie kierujący pojazdem marki Fiat Tipo uderzył w dzika, który wbiegł na jezdnię. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Tegoroczna akcja „Znicz” na drogach powiatu piskiego minęła wyjątkowo bezpiecznie.

Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***