Dzisiaj jest: 22.11.2019, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

"Zorganizowana grupa przestępcza” okradła szkołę !

Dodano: 2 tygodnie temu Czytane: 1046

Funkcjonariusze z Pisza wspólnie z dyrektorem szkoły szybko ustalili sprawców

"Zorganizowana grupa przestępcza” okradła szkołę  !

Policjanci otrzymali zgłoszenie od dyrektora szkoły, że w trakcie minionego długiego weekendu w szkole dokonano kradzieży. Zginęły produkty spożywcze na łączną kwotę około 50 zł. Biorąc pod uwagę charakter czynu podejrzenia od razu padły na uczniów tej szkoły. Ostatecznie ustalono, że kradzieży dokonało pięciu chłopców w wieku od 11 do 16 lat. Sprawą nieletnich zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Funkcjonariusze z Pisza otrzymali informację od dyrektora szkoły podstawowej, znajdującej się na terenie piskiej gminy, że w placówce doszło do kradzieży. Z ustaleń dyrekcji wynikało, że nieznani sprawcy dokonali kradzieży produktów spożywczych na łączną kwotę około 50 złotych.

Policjanci wykonując czynności na miejscu zdarzenia, wspólnie z dyrektorem szkoły, ustalili sprawców tego czynu. Biorąc pod uwagę wartość strat i charakter skradzionych rzeczy podejrzenia od razu padły na uczniów tej szkoły.

Okazało się, że kradzieży dokonało pięciu chłopców w wieku od 11 do 16 lat uczących się w tej szkole. Do budynku weszli przez uchylone okno. Do zdarzenia doszło podczas ostatniego długiego weekendu, kiedy nikogo nie było w środku. Chłopcy poszli do kuchni skąd zginęły m.in.: soki i mrożone jagody, a na podłodze leżały papierki po cukierkach czekoladowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież dokonana przez osoby nieletnie jest czynem karalnym, dlatego też za swoje zachowanie chłopcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***