Dzisiaj jest: 24.1.2020, imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Kobieta i jej córki potrącone na przejściu dla pieszych w Piszu

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 3320

.

Kobieta i jej córki potrącone na przejściu dla pieszych w Piszu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na przejściu dla pieszych na ul. Czerniewskiego w Piszu. Kierujący pojazdem marki Opel Astra potrącił kobietę i dwie jej córki w wieku 7 i 12 lat, gdy przechodziły przez ulicę. Na szczęście żadna z nich nie doznała poważniejszych obrażeń. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Apelują do pieszych o noszenie odblasków.

W poniedziałek (25 listopada br.) przed godz. 8.00 w Piszu na ul. Czerniewskiego doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na przejściu dla pieszych potrącona została 40-letnia kobieta oraz dwie jej córki w wieku 7 i 12 lat idące do szkoły.

Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta i dziewczynki zostały potrącone przez kierującego pojazdem marki Opel Astra. Samochód ten jechał od strony ul. Warszawskiej. Za kierownicą opla siedział 83-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna był trzeźwy.

Kobieta i dziewczynki przewiezione zostały do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że żadna z nich nie doznała poważniejszych obrażeń.

Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Przy okazji dzisiejszej akcji pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, które zdecydowanie poprawiają ich widoczności nawet w mieście. Przypominają też, że każdy pieszy poza obszarem zabudowanym zobowiązany jest posiadać element odblaskowy widoczny dla innych użytkowników dróg.

Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***