Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Kierujący pod wpływem narkotyków oraz 5 nietrzeźwych kierowców to bilans rozpoczęcia nowego roku

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 3748

.

Kierujący pod wpływem narkotyków oraz 5 nietrzeźwych kierowców to bilans rozpoczęcia nowego roku

W noc sylwestrową oraz Nowy Rok policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców. Na drogach powiatu piskiego funkcjonariusze zatrzymali kierującego pod działaniem narkotyków oraz 5 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni motorowerzysta, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanym kierowcom grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Noc sylwestrowa oraz pierwszy dzień nowego roku, na drogach powiatu piskiego, upłynął pod znakiem nieodpowiedzialnych kierowców. Aż 5 z nich wsiadło za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Kolejny kierował autem znajdując się pod dzianiem narkotyków.

Najbardziej nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec Pisza zatrzymany przez patrol drogówki w dniu 1 stycznia br. po godz. 17.00 na ul. Wąglickiej. Kierujący motorowerem marki Romet miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca VW Polo zatrzymany przez policjantów w Orzyszu w dniu 1 stycznia br. po godz. 15.00. 32-letni mieszkaniec tej gminy nigdy w życiu nie posiadał prawa jazdy. Do tego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący go od września 2019 roku do września 2022 roku.

W noc sylwestrową prawo jazdy stracił kierowca forda. Został zatrzymany przez patrol po godz. 23.00 w Piszu na ul. Wojska Polskiego. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec miasta. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponad 0.5 promila miał 29-letni kierowca toyoty zatrzymany do kontroli drogowej godzinę wcześniej w miejscowości Babrosty.

Pierwszym nietrzeźwym kierującym zatrzymanym przez policjantów w tym roku był 17-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Nastolatek jechał skuterem marki Corona. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Tuż po północy w Nowy Rok patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej na terenie miasta pojazd marki Skoda. Kierował nim 19-letni piszanin. Kierujący zwrócił uwagę funkcjonariuszy jadąc całą szerokością drogi. Jak się okazało 19-latek był trzeźwy, ale badanie testerem wykazało, że był pod wpływem marihuany. Mężczyzna ten nie posiadał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wcześniej pobrana mu została krew do dalszych badań. Jeśli analizy krwi potwierdzą, że 19-latek kierował skodą pod wpływem środków odurzających grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***