Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

Bagażnik mercedesa wypełniony kradzionymi wędlinami !

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 2679

Policjanci mają jednak nosa... Zatrzymali sprawców kradzieży wędlin

Bagażnik mercedesa wypełniony kradzionymi wędlinami  !

Policjanci piskiej drogówki zatrzymali sprawców kradzieży wędlin zanim otrzymali informację, że do takiego zdarzenia w ogóle doszło. W bagażniku pojazdu marki Mercedes, który kontrolowali, znaleźli bowiem 45 sztuk wędlin oraz innych produktów spożywczych. Okazało się, że trzej mieszkańcy Starogardu Gdańskiego dokonali kradzieży w jednym z marketów na terenie powiatu piskiego. Sprawcy zostali zatrzymani najwyraźniej przez zaskoczenie i trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Pościgiem ulicami Pisza zakończyło się zatrzymanie sprawców kradzieży wędlin i innych artykułów spożywczych o łącznej wartości blisko 1000 złotych. Do zdarzenia tego doszło w czwartek (30 stycznia br.) przed godz. 21.00.

Patrol piskiej drogówki zauważył wówczas na terenie miasta pojazd marki Mercedes na angielskich numerach rejestracyjnych. Policjanci postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej. Na widok oznakowanego radiowozu kierowca mercedesa wyraźnie przyspieszył i zaczął uciekać. Bardzo szybko jednak został zatrzymany.

Samochodem tym jechało trzech mieszkańców Starogardu Gdańskiego w wieku od 23 do 38 lat. W trakcie kontroli drogowej policjanci znaleźli w bagażniku tego auta znaczną ilość paczkowanych kiełbas i szynek w sumie 45 sztuk. Do tego m.in. trzy chleby, marchewkę, winogrona oraz 7 sztuk donatów z nadzieniem. Mężczyźni twierdzili, że wyjeżdżają do Niemiec do pracy, dlatego wiozą tyle jedzenia, aby mieć na zapas. Policjantom od razu wydało się to bardzo podejrzane.

Bardzo szybko policjanci ustalili, że cała zawartość bagażnika została skradziona godzinę wcześniej w jednym z marketów na terenie powiatu piskiego, o czym nie wiedzieli jeszcze nawet jego pracownicy. Po sprawdzeniu monitoringu potwierdzili wersję funkcjonariuszy, że to właśnie osoby jadące tym mercedesem wyjechały ze sklepu koszykiem pełnym zakupów i za nic nie zapłacili.

W tej sytuacji wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po wyjaśnieniu całej sprawy i zebraniu materiału dowodowego mieszkańcy Starogardu Gdańskiego usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia kradzieży. Nie kwestionowali swojej winy.

Grozi im teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wyższą karą w wymiarze 7 lat i 6 miesięcy zagrożony jest 38-latek, który dopuścił się tego przestępstwa w okresie tzw. recydywy.

Źródło: Kpp Pisz
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
DOM SPRZEDAM *** OKAZJA *** DZIAŁKA NA MAZURACH - SPRZEDAM ***MIESZKANIE SPRZEDAM***