Logo
Ogłoszenia aplikacja mobilna

Próbował przekazać w sądzie telefon znajomemu, aby wiedzieć, jak on czuje się w areszcie

2024-06-27
Próbował przekazać w sądzie telefon znajomemu, aby wiedzieć, jak on czuje się w areszcie

Policjanci interweniowali w Sądzie Rejonowym w Piszu, gdzie mężczyzna próbował przekazać telefon osobie doprowadzonej na rozprawę z aresztu śledczego. Konwojujący go funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mężczyznę i zabezpieczyli telefon komórkowy. Utrudniając postępowanie karne mężczyzna ten popełnił przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

W środę (26 czerwca br.) policjanci zostali wezwani na interwencję do Sądu Rejonowego w Piszu. Zatrzymany tam został mężczyzna, który usiłował przekazać telefon komórkowy doprowadzonemu na rozprawę znajomemu. Konwojujący tymczasowo aresztowanego zabezpieczyli telefon i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Pisza, którego przekazali piskim policjantom.

Mężczyzna z sądu doprowadzony został do Komendy Powiatowej w Piszu, gdzie usłyszał zarzut udzielenia pomocy tymczasowo aresztowanemu poprzez przekazanie mu telefonu komórkowego wraz z kartą SIM. Chciał w ten sposób udaremnić lub utrudnić prowadzone postępowanie karne wobec tymczasowo aresztowanego. 25-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Powiedział policjantom, że chciał przekazać telefon, by mieć kontakt ze znajomym i dowiadywać się jak się on czuje w areszcie.

Czyn popełniony przez 25-latka jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.
 

źródło KPP Pisz


Treść dodał:
INFOPISZ
Poleć artykuł:

Do góry
Logo
Ogłoszenia aplikacja mobilna